Weiss Architecture Studio

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae lorem.

Zalety drzwi i okien smart technology

Bezpieczeństwo samego obiektu, jak i jego użytkowników w dużej mierze zależy od zainstalowanych systemów zabezpieczeń. Coraz częściej stosowane są systemy smart home, które integrują wiele urządzeń w tzw. Internecie rzeczy. Jedną z możliwości wsparcia takiego systemu są drzwi i okna z dedykowanym systemem zabezpieczeń typu smart technology.

Dlaczego warto zainwestować w smart okna i drzwi?

Otwory okienne i drzwiowe to główne wejścia dla potencjalnego włamywacza, dlatego powinny być skuteczną przeszkodą, uniemożliwiającą łatwe dostanie się do wnętrza budynku. Inteligentne okna smart technology to gwarancja bezpieczeństwa przed niepowołanym ich otwarciem. System smart jest kompatybilny z dedykowaną aplikacją lub może zostać podłączony do głównego systemu alarmowego, dzięki czemu można zdalnie kontrolować otwieranie i zamykanie okien oraz uruchomić alarm w czasie rzeczywistym, gdy dojdzie do ich niekontrolowanego otwarcia.

Z kolei kontrola drzwi z poziomu aplikacji na telefonie przyda się w sytuacji zgubienia kluczy lub awaryjnego wejścia do budynku. Można także całkowicie zrezygnować z posiadania kluczy, decydując się na identyfikację odcisku palca lub twarzy. Smart okna i drzwi to wygoda i bezpieczeństwo oraz pewność całkowitego nadzoru nad obiektem.

Kto powinien rozważyć zainstalowanie smart okien i drzwi?

Montaż okien i drzwi smart technology przydaje się przede wszystkim w domach jednorodzinnych oraz wolnostojących budynkach użytkowych i biurowych, gdzie można dodatkowo wprowadzić wewnętrzną kontrolę otwierania i zamykania poszczególnych części budynku, przyznając dostęp jedynie wybranym osobom.

Inteligentne okna i drzwi sprawdzą się także w budynkach magazynowych, muzeach czy galeriach handlowych lub artystycznych, gdzie ważna jest ochrona zawartości obiektu.