Weiss Architecture Studio

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae lorem.

OKNA LOFTOWE ZEWNĘTRZNE

Industrialny styl aranżacji pomieszczeń na dobre rozgościł się we wnętrzarskich trendach, będąc już od wielu dziesięcioleci inspiracją dla niezliczonych rzeszy projektantów i architektów. Nowoczesny styl pofabryczny to przede wszystkim otwarte przestrzenie, minimalna ilość pomieszczeń oraz elegancki i nietuzinkowy wystrój wnętrz. Stalowe, wysokie okna w stylu loftowym doskonale wpasowują się w surowy charakter industrialnych lokali mieszkalnych i usługowych.

PRAKTYCZNE STALOWE OKNA LOFTOWE

Nowoczesne okna loftowe, produkowane w systemie „in the house”, to nieograniczone możliwości projektowe i aranżacyjne dla każdego wnętrza, nie tylko industrialnego. Perfekcyjnie uzupełniają wystrój wykorzystujący loftowe drzwi czy przeszklenia https://promar-steelwindows.com/przeszklenia/. Znakomicie współgrają z surowym wykończeniem: szarymi betonami, strukturalnymi tynkami, czerwonymi cegłami, a także elementami z metalu, aluminium oraz surowego drewna. Nadają charakteru przestrzeniom w stylu vintage, skandynawskim, minimalistycznym, modernistycznym, a nawet w stylu art deco i boho.  Loftowy charakter okien zapewnia bardzo dużą ilość światła słonecznego, dogrzewając wnętrza i stwarzając praktyczną przestrzeń mieszkalną.

Dzięki zastosowaniu sprawdzonych, wysokiej jakości stali, jesteśmy w stanie stworzyć zarówno niewielkie, jak i wielkopowierzchniowe okna do zastosowań zewnętrznych lub wewnętrznych. Wykorzystywane w produkcji profile stalowe są łatwe w utrzymaniu i konserwacji, nie odbarwiają się oraz doskonale stabilizują całą konstrukcję, zapewniając przy tym bardzo dobrą izolację termiczną i akustyczną, nie gorszą niż profile drewniane czy aluminiowe.

OKNA LOFT – NOWOCZESNOŚĆ W KLASYCZNYM WYDANIU

W naszej ofercie dostępne są okna wykonane ze stali malowanej proszkowo, stali nierdzewnej, z mosiądzu i ze stali kortenowskiej, cechującej się pokrywaniem jej powierzchni osadem, przypominającym powłokę z rdzy.

Loftowe okna znajdują zastosowanie głównie w tradycyjnych, klasycznych budynkach, kamienicach, zmodernizowanych obiektach poprzemysłowych i nowoczesnym budownictwie loftowym. Spotkać je można także w budynkach użyteczności publicznej, teatrach, budynkach usługowych czy pracowniach artystycznych. Coraz częściej realizujemy projekty dla domów jednorodzinnych zarówno w klasycznym, jak i awangardowym wydaniu.

Jesteśmy w stanie wykonać indywidualne, innowacyjne, a nawet bardzo wymagające projekty. Chętnie podejmujemy się realizacji nietuzinkowych i innowatorskich koncepcji. Nasi projektanci i doradcy są do Państwa dyspozycji.

OKNA LOFTOWE – Informacje techniczne

Bogate zaplecze materiałowe, nowoczesny, wyposażony park maszynowy oraz wysoce wyspecjalizowani inżynierowie i pracownicy produkcyjni – to wszystko umożliwia nam produkcję w trybie „in the house”, gdzie wszystkie etapy wytwórcze odbywają się w obrębie jednego zakładu produkcyjnego, bez wykorzystania zewnętrznych usługodawców.

Oferujemy możliwość dostosowania szerokości i grubości profili okiennych do indywidualnych potrzeb, a także wykonanie niestandardowych kształtów okien i szyb.

Posiadamy szeroką ofertę wysokiej jakości uszczelek EPDM, zapewniających maksymalne parametry akustyczne i termiczne. Okna mogą być lakierowane na dowolny kolor – posiadamy własną lakiernię proszkową. Przy bardziej złożonych projektach wykonujemy prototyp celem sprawdzenia funkcjonowania oraz wdrożenia najlepszych dostępnych rozwiązań.

Nasi projektanci i inżynierowie dokonują oceny technicznej i produkcyjnej dla każdego projektu. Czas realizacji zlecenia uzależniony jest w dużej mierze od rodzaju stali, dokładności pomiarów, projektu, akceptacji końcowej klienta oraz samego procesu produkcji.

Profile

Dostępne profile

Profile zimne

stal malowana (20mm, 40mm), mosiądz

Profile termiczne

stal malowana, stal nierdzewna, stal corten, mosiądz

Inspiracje
LINE PRO

tzw. profile „zimne” nie zawierające wkładki izolującej termicznie, stosowane w ciepłym klimacie oraz wewnątrz budynków i pomieszczeń.

W skład linii wchodzą

STEEL LINE PRO
Profile „zimne” gorąco walcowane
BRONZE LINE PRO

Profile „zimne” mosiężne z ekstrudowanego mosiądzu

THERM PRO
tzw. profile “ciepłe” zawierające wkładkę izolującą termicznie,
stosowane wszędzie.
W skład linii wchodzą

Corten

B75TB

Mosiądz

W75-TB-Stainless-Steel

Stal nierdzewna

Stal malowana

Kolorystyka

 • malowanie proszkowe
 • paleta RAL – Akzo Nobel
 • malowanie na mokro – opcja custom
 • malowanie dwukolorowe – opcja special

Gabaryty

Maksymalna szerokość jednego skrzydła (modułu)

profil zimny

1000mm

profil termiczny

1250mm

Maksymalna wysokość jednego skrzydła (modułu)

profil zimny

2600mm

profil termiczny

2600mm

System otwierania:
 • rozwierne,
 • uchylne,
 • rozwierno uchylne,
 • przesuwne,
 • stałe.
Parametry akustyczne:
 • do 47 dB – dla profilu termicznego
Przenikalność ciepła:
 • od 1,2 W/mk2 – dla profilu termicznego
Dostępne szyby:
 • standard – minimalny rodzaj szyby 6mm szyba pojedyncza float, szyba zespolona float
 • special – szyba pojedyncza hartowana, szyba zespolona hartowana, opcja mleczna
 • custom – szyba ognioodporna, hydrofobowa, inne dostępne na zamówienie
Termin realizacji

16 -18 tygodni

po ostatecznej akceptacji dla malowanej stali ocynkowanej, oksydowanego mosiądzu

16 -18 tygodni

po zatwierdzeniu dla stali nierdzewnej

20 -22 tygodni

po zatwierdzenia dla cortenu

Koszt pomiarów

Koszt pomiarów 500 eur / dzień,
cena nie obejmuje transportu, cena do negocjacji