Weiss Architecture Studio

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae lorem.

DRZWI LOFTOWE

Elegancki wystrój w industrialnym stylu, minimalistycznym, surowym, ale jednocześnie nowoczesnym, to od lat niesłabnący trend w projektowaniu oraz aranżacji wnętrz mieszkalnych i usługowych. Loftowe, przeszklone drzwi w stalowych ramach nadają pomieszczeniom przestrzenności, nie ograniczając dostępu światła słonecznego oraz utrzymując lekkość i naturalność otoczenia. Designerskie przeszklenia, stalowe ramy i szprosy to klasyczne wzornictwo w nowoczesnym wydaniu.

NOWOCZESNE DRZWI W STYLU LOFTOWYM

Oferowane przez nas drzwi loftowe do wnętrz to lekkie i nowoczesne konstrukcje, wykonane z malowanych proszkowo profili stalowych galwanizowanych lub ze stali nierdzewnej. Malowanie proszkowe zapewnia trwały kolor i równie trwałą strukturę, które nie ulegają zniszczeniom przez wiele lat. Są wyjątkowo odporne na uszkodzenia i łatwe w utrzymaniu w czystości. Połączenie szkła i cienkich profili pozwala nadać drzwiom delikatności oraz lekkości, będąc jednocześnie stabilną, bezpieczną konstrukcją, cechującą się bardzo dobrą izolacją termiczną i akustyczną.

Ciekawym i awangardowym rozwiązaniem, po które sięga wielu projektantów, są drzwi i okna z mosiądzu https://promar-steelwindows.com/okna/okna-z-mosiadzu/ lub ze stali corten, która w wyniku kontaktu z czynnikami środowiskowymi, pokrywa się powłoką, przypominającą rdzę, nadając wnętrzom nietuzinkowego wyglądu.

LOFTOWE DRZWI WEWNĘTRZNE

Specjalnie zaprojektowane profile z najwyższej jakości stali zachowują wytrzymałość i odporność, dzięki produkcji opartej o wykorzystanie nowoczesnego parku maszynowego oraz ręcznej obróbce końcowej, przy której nasi specjaliści dbają o doskonałe wykończenie każdego elementu. Designerskie drzwi loftowe mogą stanowić osobny komponent wejściowy do pomieszczeń lub być częścią przeszklonej konstrukcji ściennej, nadając wnętrzu jeszcze więcej przestrzeni i owartości. Drzwi w metalowej ramie to także dobry wybór rodzaju wyjścia na taras lub balkon.

SZEROKIE MOŻLIWOŚCI DRZWI LOFTOWYCH

Produkowane przez nas drzwi w stylu loftowym znajdują zastosowanie przede wszystkim w nowoczesnych wnętrzach mieszkalnych, biurowych i usługowych, w hotelach, restauracjach oraz w zmodernizowanych obiektach poprzemysłowych. Doskonale współgrają z surowym wystrojem loftowym, czerwoną cegłą, betonem, naturalnymi tynkami czy drewnem. Loftowe drzwi to także finezyjne uzupełnienie stylu minimalistycznego, skandynawskiego, vintage, art deco, a także boho i stylu glamour. Można je łączyć z praktycznie każdym zestawieniem materiałów, wykorzystywanych przy aranżacjach wnętrz.

Szczycimy się tym, że jesteśmy odważni i chętnie realizujemy innowacyjne, trudne lub awangardowe projekty. Współpracujemy z architektami i projektantami, zapewniamy pełne doradztwo w zakresie wykorzystania nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

DRZWI LOFTOWE – Informacje techniczne

Nasza firma specjalizuje się w produkcji typu „in the house”, umożliwiającej przeprowadzenie całego procesu wytwórczego w obrębie jednego zakładu produkcyjnego, bez korzystania z usług firm zewnętrznych.

Do każdego projektu oferujemy wysokiej jakości uszczelki EPDM, zapewniające optymalizację izolacji akustycznej i termicznej. Posiadamy własną lakiernię proszkową, istnieje więc możliwość wybrania dowolnej kolorystyki produktu. Przy bardziej złożonych projektach, wykonujemy prototyp, oceniamy jego funkcjonowanie oraz wdrażamy najlepsze dostępne rozwiązania. Nasz zespół projektowy jest do Państwa dyspozycji. Pomagamy, doradzamy i realizujemy nawet najśmielsze koncepcje i projekty.

Profile

Dostępne profile

Profile zimne

stal malowana (20mm, 40mm), mosiądz

Profile termiczne

stal malowana, stal nierdzewna, stal corten, mosiądz

LINE PRO

tzw. profile „zimne” nie zawierające wkładki izolującej termicznie, stosowane w ciepłym klimacie oraz wewnątrz budynków i pomieszczeń.

W skład linii wchodzą

STEEL LINE PRO
Profile „zimne” gorąco walcowane
BRONZE LINE PRO

Profile „zimne” mosiężne z ekstrudowanego mosiądzu

THERM PRO
tzw. profile “ciepłe” zawierające wkładkę izolującą termicznie,
stosowane wszędzie.
W skład linii wchodzą

Corten

B75TB

Mosiądz

W75-TB-Stainless-Steel

Stal nierdzewna

Stal malowana

Kolorystyka

 • malowanie proszkowe
 • paleta RAL – Akzo Nobel
 • malowanie na mokro – opcja custom
 • malowanie dwukolorowe – opcja special

Gabaryty

Maksymalna szerokość jednego skrzydła (modułu)

profil zimny

1000mm

profil termiczny

1250mm

Maksymalna wysokość jednego skrzydła (modułu)

profil zimny

2600mm

profil termiczny

2600mm

Realizacje
System otwierania
 • rozwierne,
 • przesuwne,
 • rozwierne uchylne
Parametry akustyczne
 • do 47 dB – dla profilu termicznego
Przenikalność ciepła
 • od 1,2 W/mk2 – dla profilu termicznego
Dostępne szyby
 • standard – minimalny rodzaj szyby 6mm szyba pojedyncza float, szyba zespolona float
 • special – szyba pojedyncza hartowana, szyba zespolona hartowana, opcja mleczna
 • custom – szyba ognioodporna, hydrofobowa, inne dostępne na zamówienie
Termin realizacji

16 -18 tygodni

po ostatecznej akceptacji dla malowanej stali ocynkowanej, oksydowanego mosiądzu

16 -18 tygodni

po zatwierdzeniu dla stali nierdzewnej

20 -22 tygodni

po zatwierdzenia dla cor-tenu

Koszt pomiarów

Koszt pomiarów 500 eur / dzień,
cena nie obejmuje transportu, cena do negocjacji