Weiss Architecture Studio

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae lorem.

O nas

PROMAR STEEL

Firma Promar Steel jest prężnie rozwijającą się firmą z zaplanowanym rocznym harmonogramem prac. Nasze produkty mają zastosowanie w obiektach luksusowych, historycznych oraz zawierających szyby przeciwpożarowe. Wykonujemy produkty indywidualnie na potrzeby klienta, a także prototypy – w tym ponadgabarytowe konstrukcje, zawierające nietuzinkowe rozwiązania głównie na rynki USA oraz UE. W chwili obecnej dział badawczo-rozwojowy opracowuje również model dostosowany do specyfiki rynku francuskiego. Posiadamy atesty zgodne z zapotrzebowaniem i wymaganiami producentów profili oraz pozostałych materiałów systemowych, m.in. okuć wchodzących w skład konstrukcji. Ponadto jesteśmy na etapie wdrażania systemu zarządzania jakością ISO 9001.

Promar Steel od ponad 20 lat tworzy okna i drzwi stalowe, mosiężne, z cortenu i innych materiałów. Produkcja odbywa się ręcznie, ale przy wykorzystaniu najnowszej dostępnej technologii. Takie połączenie pozwala nam uzyskać najwyższą możliwą precyzję. Produkty wykonywane są pod indywidualne zamówienie klienta, a montowane są w obiektach luksusowych, historycznych i o industrialnym designie. Całość prac produkcyjnych odbywa się u nas, w tym spawanie i lakierowanie, przez co mamy kontrolę nad jakością od samego początku do końca. W wielu przypadkach pracujemy na prototypach szukając najlepszych możliwych rozwiązań funkcjonalnych.
Obecnie zatrudniamy ponad 55 osób, a nasze produkty umieszczone są w inwestycjach na terenie USA, Kanady i Unii Europejskiej.

Historia

zobacz, jak zmienialiśmy się na przestrzeni lat

Pierwszy Anglik

1998

Pierwszy Anglik pojawił się w firmie PROMAR w mglisty poranek, 2-go listopada 1998 roku. Tego dnia rozpoczęliśmy produkcję stalowych okien w Polsce. Pierwsze stalowe okna opuściły halę produkcyjną w południe. Po oględzinach i pomiarach powłoki antykorozyjnej oraz wstępnych testach uznano, że okna są zgodne z British Standard BS 6510. Wysoka jakość powłok lakierniczych oraz dokładność montażu tylko potwierdziła wysokie kwalifikacje pracowników firmy. Wydajność wzrastała wraz z nabywanym doświadczeniem. Ambicją było dorównać najlepszym.

1999

Dawna hala produkcyjna w Szlichtyngowej.

Fragment artykułu Panorama Leszczyńska

21.01.1999

Fragment artykułu Panorama Leszczyńska: Jak twierdzi Kazimierz Dymek, spośród już kilkunastu tysięcy wysłanych Brytyjczykom okien, reklamacje dotyczyły zaledwie 2 czy 3 sztuk. Systematycznie wzrasta ilość zamówień, a na hali produkcyjnej pojawia się coraz więcej nowoczesnych maszyn. Okna dla londyńskich instytucji mają czasami wymiar 3 x 2 m, czyli w sumie 6 metrów kwadratowych. Przy takiej produkcji – gdy wymagana jest prawie aptekarska dokładność – dużą rolę odgrywa fachowość spawacza i ślusarza. Ostatnio okna zamontowane zostały w nowo zbudowanym biurowcu w pobliżu londyńskich doków.

1999

Lofty w dzielnicy portowej w pobliżu Tower Bridge w Londynie. Okna wyprodukowano w PROMAR.

Anglia

2001 – 2007

Produkty naszej firmy trafiają na rynek brytyjski – atrakcyjny, ale wymagający pod względem jakościowym i projektowym. W tym okresie w sposób stały zwiększaliśmy eksport do Anglii pozyskując nowych kontrahentów i realizując wraz z firmami wykonawczymi kolejne udane inwestycje w zakresie stolarki okiennej.

rama okna

2008

Firma zmienia swoją formę prawną i nazwę na stosowany do dzisiaj brand Promar Steel. 

W 2008r. uruchomiliśmy produkcję stalowych okien i drzwi w nowym zakładzie w Siedlnicy. Oferta produktów została poszerzona o okna produkowane ze stali nierdzewnej oraz z brązu

eksport naszych produktów na rynek amerykański

2009

Pozyskujemy pierwszego kontrahenta na terenie USA. Od tego momentu rozpoczynamy eksport naszych produktów na rynek amerykański, który do dziś jest naszym największym rynkiem zbytu.

maszyna CNC

2010

Wzbogacamy parki maszynowy Promar Steel o najnowocześniejszą w Europie maszynę CNC. To początek naszego innowacyjnego podejścia do produkcji okien stalowych. Stajemy się prekursorami tej technologii na starym kontynencie.

drewniana rama okna

2011

Naszą fabrykę opuszcza pierwszy projekt okien wykonanych z mosiądzu. Jest realizowany dla kontrahenta w USA.

Rama okienna

2013

Pierwszy projekt wykonany z termicznych profili mosiężnych wykonanych przez naszą firmą. Trafia na rynek polski, do rezydencji w Konstancinie.

malarnia proszkowa

2014

Rozpoczynamy realizację koncepcji produkcyjnej „in the house”, która zakłada politykę jakości polegającą na fakcie, że cały proces produkcyjny odbywa się w obrębie jednego zakładu produkcyjnego, a żaden element okna nigdy nie opuszczają firmy i jest w pełni realizowany w ramach naszego parku maszynowego. Ma to na celu zwiększenie jakości i pełną kontrolę nad procesem produkcyjnym. W związku z wdrożeniem tej koncepcji linia produkcyjna zostaje wzbogacona o malarnię proszkową.

firma

2015

Otwieramy nowy biurowiec. W obiekcie swoje miejsce znajdują: zarząd Spółki, dział projektowy, dział wycen, dział sprzedaży i eksportu oraz administracja.

prasa krawędziowa Safan

2016

Kończymy wdrażanie strategii produkcyjnej „in the house”. Do naszego zakładu trafia prasa krawędziowa Safan. Teraz wszystkie dodatkowe elementy produkcji są wykonywane w obrębie jednego zakładu.

czteroosiowe i trzyosiowe centrum obróbcze Emmegi.

2017

Powiększenie parku technologicznego o piłę sterowaną numerycznie oraz nowe  czteroosiowe i trzyosiowe centrum obróbcze Emmegi.

sytem CMR Opera Company

2018

Wdrożenie sytemu CMR  Opera Company zarządzającego procesem produkcji oraz procesem wycen.

W 2018 roku uzyskujemy także pozwolenie na budowę nowej hali produkcyjnej.

budowa nowej zakładu produkcyjnego

2019

15 maja rozpoczynamy budowę nowej zakładu produkcyjnego. Planowane zakończenie inwestycji to grudzień 2019.

otwarcie promar steel

2020

27 lutego odbyło się oficjalne otwarcie Nowej Hali Produkcyjnej.

manipulator dla montowania okien

2021

W maju zakupiliśmy manipulator do transportu szyb dla usprawnienia naszej pracy.

okna ze stali nierdzewnej producent

2021

Rozpoczęcie inwestycji jaką będzie powstanie nowej malarni malowania na mokro. Pozwoli nam to poszerzyć możliwości wykańczania naszych produktów oraz rozszerzyć koncepcję „in the house”.