Weiss Architecture Studio

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae lorem.

O nas

PROMAR STEEL

Firma Promar Steel jest prężnie rozwijającą się firmą z zaplanowanym rocznym harmonogramem prac. Nasze produkty mają zastosowanie w obiektach luksusowych, historycznych oraz zawierających szyby przeciwpożarowe. Wykonujemy produkty indywidualnie na potrzeby klienta, a także prototypy – w tym ponadgabarytowe konstrukcje, zawierające nietuzinkowe rozwiązania głównie na rynki USA oraz UE. W chwili obecnej dział badawczo-rozwojowy opracowuje również model dostosowany do specyfiki rynku francuskiego. Posiadamy atesty zgodne z zapotrzebowaniem i wymaganiami producentów profili oraz pozostałych materiałów systemowych, m.in. okuć wchodzących w skład konstrukcji. Ponadto jesteśmy na etapie wdrażania systemu zarządzania jakością ISO 9001.

Promar Steel od ponad 20 lat tworzy okna i drzwi stalowe, mosiężne, z cortenu i innych materiałów. Produkcja odbywa się ręcznie, ale przy wykorzystaniu najnowszej dostępnej technologii. Takie połączenie pozwala nam uzyskać najwyższą możliwą precyzję. Produkty wykonywane są pod indywidualne zamówienie klienta, a montowane są w obiektach luksusowych, historycznych i o industrialnym designie. Całość prac produkcyjnych odbywa się u nas, w tym spawanie i lakierowanie, przez co mamy kontrolę nad jakością od samego początku do końca. W wielu przypadkach pracujemy na prototypach szukając najlepszych możliwych rozwiązań funkcjonalnych.
Obecnie zatrudniamy ponad 55 osób, a nasze produkty umieszczone są w inwestycjach na terenie USA, Kanady i Unii Europejskiej.

Historia

zobacz, jak zmienialiśmy się na przestrzeni lat

Pierwszy Anglik

1998

Pierwszy Anglik pojawił się w firmie PROMAR w mglisty poranek, 2-go listopada 1998 roku. Tego dnia rozpoczęliśmy produkcję stalowych okien w Polsce. Pierwsze stalowe okna opuściły halę produkcyjną w południe. Po oględzinach i pomiarach powłoki antykorozyjnej oraz wstępnych testach uznano, że okna są zgodne z British Standard BS 6510. Wysoka jakość powłok lakierniczych oraz dokładność montażu tylko potwierdziła wysokie kwalifikacje pracowników firmy. Wydajność wzrastała wraz z nabywanym doświadczeniem. Ambicją było dorównać najlepszym.

1999

Dawna hala produkcyjna w Szlichtyngowej.

Fragment artykułu Panorama Leszczyńska

21.01.1999

Fragment artykułu Panorama Leszczyńska: Jak twierdzi Kazimierz Dymek, spośród już kilkunastu tysięcy wysłanych Brytyjczykom okien, reklamacje dotyczyły zaledwie 2 czy 3 sztuk. Systematycznie wzrasta ilość zamówień, a na hali produkcyjnej pojawia się coraz więcej nowoczesnych maszyn. Okna dla londyńskich instytucji mają czasami wymiar 3 x 2 m, czyli w sumie 6 metrów kwadratowych. Przy takiej produkcji – gdy wymagana jest prawie aptekarska dokładność – dużą rolę odgrywa fachowość spawacza i ślusarza. Ostatnio okna zamontowane zostały w nowo zbudowanym biurowcu w pobliżu londyńskich doków.

1999

Lofty w dzielnicy portowej w pobliżu Tower Bridge w Londynie. Okna wyprodukowano w PROMAR.

2000

Otwarcie drugiej hali produkcyjnej w Szlichtynowej

2008

W 2008r. uruchomiliśmy produkcję stalowych okien i drzwi w nowej siedzibie w Siedlnicy. Oferta produktów została poszerzona o okna produkowane ze stali nierdzewnej oraz z brązu.

maszyna CNC

2008

PROMAR stawia na doświadczenie starszych pracowników, ale również na młodych ludzi, którzy są głównym motorem napędowym naszej firmy. To dzięki ich pomysłom, otwartości na wszelkie nowinki technologiczne, udaje nam się wprowadzić szereg innowacyjnych rozwiązań.