Weiss Architecture Studio

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae lorem.

Jakie zalety mają okna smart technology?

Technologia smart pozwala na automatyczne otwieranie i zamykanie okien, sterowanie smartfonem, pilotem, karta dostępu, a także poprzez odcisk palca lub rozpoznawanie twarzy. System taki działa w pełni automatycznie, gwarantuje bezpieczeństwo. Ułatwia zarządzanie oknami, roletami nawet z dużych odległości. To nowoczesna technologia przyszłości nadzorująca kontrolę dostępu. A jakie zalety mają okna wykorzystujące technologię smart?

Technologia smart

Trudno sobie wyobrazić, że za pomocą jednego przycisku można sterować drzwiami lub oknami. Można również ustawić temperaturę i oświetlenie nie wstając z kanapy. Na tym polega wizja mądrego domu. Technologia smart to zarządzanie przestrzenią. Jej założenie to zastąpienie tradycyjnych rozwiązań w pełni inteligentnym, elektronicznym zarządzaniem. Da nam ona możliwość zarządzania monitoringiem, temperaturą, oświetleniem, wentylacją energią, mediami, ale również możliwość zdalnego zasuwani rolet, zamykania okien i  otwierania drzwi.

Sterowanie oknami

Na rynku pojawiły się napędy obsługujące funkcje uchylania i przewietrzania. Automatyczne sterowanie bardzo dobrze sprawdza się w przypadku okien dachowych. Często są one zamontowane bardzo wysoko i nie ma do nich łatwego dostępu. Zdalnie sterowane okno praktycznie nie różni się od normalnego. Mechanizmy sterujące ukryte są w konstrukcji okna. Poza oknami dachowymi elektryczne napędy stosuje się w dużych oknach przesuwnych i podnoszono-przesuwnych. Podstawowe funkcji napędów to otwieranie, zamykanie i wietrzenie szczelinowe. Jeśli okno natrafi na przeszkodę to się zatrzyma. Nie ma więc ryzyka przytrzaśnięcia. Oknami steruje się za pomocą łącznika ściennego, pilota, smartfona, tabletu. Kiedy zaczyna padać deszcz, a my jesteśmy w pracy możemy zdalnie zamknąć okna.