Weiss Architecture Studio

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae lorem.

Jak urządzić wnętrze w stylu industrialnym?

Styl industrialny określa wnętrza mieszkalne przekształcone z pofabrycznych. Idealnie sprawdzi się w przypadku osób lubiących nowoczesny styl. Poniżej przestawiamy jakie są wyznaczniki stylu industrialnego.

Duża przestrzeń

Styl industrialny najlepiej sprawdza się w dużych mieszkaniach z wysokimi sufitami i niewielką ilością ścian działowych. Często oznacza to połączenie kilku pomieszczeń, np. salonu z jadalnią, kuchnią i miejscem do wypoczynku oraz sypialni z garderobą i łazienką. W razie konieczności lub preferencji wnętrze można podzielić filarami lub regałami, a jeśli nie jest to wystarczające, ściankę działową warto pokryć materiałem takim jak cegła lub jej imitacja.

Okna i oświetlenie

Do pofabrycznego klimatu najbardziej pasują duże okna z wąskimi ramami, najlepiej czarne lub stalowe. Warto unikać firan i zasłon, za to można zainstalować drewniane lub aluminiowe rolety. Lampy są jednym z charakterystycznych elementów stylu industrialnego. Sprawdzą się te duże i solidnie wykonane z aluminium, metalu i szkła, a nawet same żarówki bez klosza, chociaż warto wtedy zdecydować się na te największe i zdobne.

Materiały

Styl industrialny wykorzystuje surowe materiały takie jak beton, metal, cegła, stal, szkło i drewno. Każdy z tych materiałów może mieć nierówności lub być w stanie „surowym” co podkreśli poprzemysłową stylistykę. Nie trzeba maskować i obudowywać rur i instalacji, ale w takim wypadku najlepiej wybrać te czarne, które imitują stalowe i nie przypominają plastiku.

Meble

Meble do wnętrz w stylu industrialnym powinny być inspirowane wyposażeniem fabryk i hal produkcyjnych, więc sprawdzą się te o prostej geometrycznej formie i z metalowymi elementami. W celu zakupu takich mebli warto odwiedzić sklep ze starociami i antykami lub sklepy z wyposażeniem do warsztatów.