Weiss Architecture Studio

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae lorem.

Gdzie znajdują zastosowanie okna stalowe?

Okna stalowe to nie tylko piękno, ale także praktyczność. Sprawia to, że instaluje się je coraz częściej i to w naprawdę wielu różnych budynkach. Gdzie montuje się je zazwyczaj oraz z czego to wynika? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Domy w nowoczesnym stylu

Obecnie na okna wykonane ze stali coraz częściej decydują się inwestorzy indywidualni, którym zależy na nowoczesnym wykończeniu budynku. Okna stalowe to bowiem również świetny wybór do dużych przeszkleń, które dzięki wąskim, ale solidnym profilom prezentują się naprawdę doskonale. Okna z tego materiału doskonale komponują się też ze stylami takimi jak minimalizm czy loft, które obecnie są wyjątkowo popularne.

Zabytkowe budynki

Choć stolarka wykonana ze stali prezentuje się naprawdę nowocześnie, to w wielu sytuacjach można wykorzystać ją również w przypadku zabytkowych budynków. Wszystko po to, aby zachować ich oryginalne kształty i sprawić, że będą one wyglądać naprawdę wyjątkowo, nawet po upływie wielu lat. W tego typu obiektach często konieczne jest też zastosowanie okien o nieco zmodyfikowanych kształtach, a w przypadku stalowych profilów o małych przekrojach również jest to możliwe.

Magazyny oraz obiekty przemysłowe

Okna stalowe świetnie sprawdzą się dodatkowo w różnego rodzaju obiektach przemysłowych. Materiał ten doskonale posłuży w ich przypadku ze względu na dużą wytrzymałość, a także możliwość zastosowania dużych przeszkleń, które często są spotykane w takich obiektach.

Nowoczesne biurowce

Nowoczesne biurowce to kolejna możliwość jeśli chodzi o zastosowanie wysokiej klasy okien stalowych. Oczywiście, aby było to do zrobienia, musi być to stolarka o odpowiedniej izolacyjności termicznej, a także akustycznej, dokładnie taka jak nasza.

Jak doskonale widać, jest naprawdę wiele opcji jeśli chodzi o montaż nowoczesnych i świetnie prezentujących się okien stalowych. Jeśli dokładnie takich poszukujesz, to koniecznie sprawdź nasz asortyment produktowy, który obejmuje wiele różnych wariantów takiej stolarki, również pod względem kolorów. Zachęcamy do kontaktu.