Weiss Architecture Studio

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae lorem.

Gdzie sprawdzą się przeszklenia wewnętrzne?

W nowoczesnych rozwiązaniach architektonicznych i aranżacyjnych coraz częściej dominują otwarte, duże przestrzenie. Nie zawsze jednak takie rozwiązanie się sprawdza. Co zrobić sytuacji, gdy trzeba wydzielić pewne powierzchnie, nie zaburzając przy tym otwartej aranżacji wnętrza?

Eleganckie i stylowe

Wykonane ze stali przeszklenia okienne wewnętrzne to idealne dopełnienie aranżacji wnętrz w stylu industrialnym, loftowym, modernistycznym, a także skandynawskim czy minimalistycznym. Wykonane zaś z mosiądzu lub stali kortenowskiej są elementem wkomponowującym się w wystrój w stylu art deco czy boho. Przeszklenia cechują się na tyle uniwersalnym, a jednocześnie prostym i eleganckim wyglądem, że z powodzeniem mogą być stosowane w każdych domach i mieszkaniach, gdzie zachodzi konieczność wydzielenia osobnych powierzchni bez zaburzania poczucia otwartej przestrzeni, np. w salonie, między kuchnią a jadalnią, między garderobą a sypialnią czy w łazience. Przeszklenia zapewniają odpowiednią izolację akustyczną dzielonej przestrzeni oraz pomagają utrzymać właściwy komfort cieplny. Mogą być zamontowane praktycznie w każdym miejscu w domu.

Użyteczne i komfortowe

Odpowiednio dobrane przeszklenia okienne są z powodzeniem stosowane do wydzielania przestrzeni biurowych, stanowisk pracy czy dzielenia korytarzy, rozdzielania przestrzeni użytkowej, np. dla pracowników i dla klientów. Zastosowanie w przeszkleniach łatwej w utrzymaniu w czystości stali czarnej lub nierdzewnej, nadaje wnętrzom bardziej profesjonalny charakter. Przeszklenia sprawdzą się przede wszystkim w budynkach biurowych i urzędach publicznych, ale są również powszechnie stosowane w restauracjach, obiektach sportowych czy hotelach do zapewniania gościom poczucia większej prywatności na otwartej przestrzeni bez jej ograniczania.