Weiss Architecture Studio

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae lorem.

Do jakiego wnętrza będą pasować drzwi loftowe?

Drzwi są jednym z podstawowych elementów wyposażenia wnętrz. Podkreślają styl pomieszczenia i stanowią barierę przed innymi partiami domu. Drzwi wewnętrzne kupuje się  dość rzadko, najwyżej raz na kilka lub kilkanaście lat, dlatego warto poświęcić im chwile i zastanowić się, jaki ich rodzaj będzie odpowiedni do danego wnętrza. Poniżej wyjaśniamy, gdzie najlepiej sprawdzą się drzwi w stylu loftowym.

Wygląd i budowa drzwi loftowych

Drzwi loftowe zazwyczaj wykonane są ze stali i mają dużą ilość przeszkleń. Pod tym względem mogą wręcz przypominać okna. Jest to nieodłączny element stylu loftowego wnętrz, który opiera się na dużych przestrzeniach bez jakichkolwiek przeszkód. W tym wypadku przeszklone drzwi nie zaburzają wizualnie tego efektu, tym bardziej że powinny być duże, zwłaszcza w porównaniu ze standardowymi skrzydłami drzwiowymi. Ze względu na swoje gabaryty drzwi loftowe mogą być przesuwne; oczywiście zwykłe drzwi otwierane w stronę pomieszczenia nie są zaburzeniem harmonii stylu loftowego, ale jeśli są spore, to zwyczajnie wygodniej jest je przesuwać niż otwierać i narażać na uderzenie o mebel lub ścianę.

Gdzie pasują drzwi w stylu loftowym?

Drzwi stalowe w stylu loftowym pasować będą oczywiście do wnętrz utrzymanych w tej samej stylistyce: industrialnych, z dużą ilością cegieł, stali i innych surowych materiałów. Nie jest to jednak jedyna opcja. Drzwi loftowe sprawdza się również we wnętrzu nowoczesnym, ponieważ dają spore pole do popisu ze względu na dużą ilość dostępnych kolorów i rodzajów szkła. Wpasują się też w pomieszczenia minimalistyczne, ze względu na swoją najprostsza z możliwych formę. Są to drzwi idealne do nowoczesnych biur i gabinetów lub pracowni, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich wytrzymałość, która pozwoli na użytkowanie ich przez długie lata.