Weiss Architecture Studio

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae lorem.

Czym się kierować przy wyborze profili okiennych?

Profil okienny jest konstrukcją odpowiadającą za trzymanie się szyby. W praktyce jest więc najistotniejszym elementem budującym okno. Czym więc kierować się przy wyborze stolarki, biorąc pod uwagę jego charakterystykę?

Wytrzymałość mechaniczna

Profile okienne odpowiadają m.in. za to, jak wytrzymałe są okna. Materiały wykorzystywane najczęściej w tym zakresie to drewno, PVC, a także aluminium. Ciekawym rozwiązaniem są także profile stalowe zapewniające absolutnie wyjątkową estetyką, a także solidność na lata. W naszej firmie oferujemy dodatkowo kilka innych niszowych wariantów, w tym okna mosiężne i z cortenu. Jednak niezależnie od tworzywa, gwarantujemy ich wysoką jakość i wytrzymałość.

Izolacyjność termiczna

W naszej szerokości geograficznej kluczowe znaczenie ma także izolacyjność termiczna profilów okiennych. Wpływa ona bezpośrednio na to, czy pomieszczenia będą ciepłe oraz w jakim tempie ciepło będzie z nich uciekać. Oczywiście w przypadku niektórych inwestycji sprawdzą się także profile „zimne”, czyli bez wkładki izolującej. Takie warianty również mamy w naszym asortymencie produktowym.

Wygląd i estetyka

Nie ulega wątpliwości, że inwestorzy zwracają uwagę również na to, jak stolarka okienna się prezentuje. Coraz więcej jest także osób stawiających na nietypowe rozwiązania, czego przykładem są okna stalowe z celowo zastosowanym efektem rdzy, jedyne takie w Polsce. Ich zastosowanie to gwarancja, że pomieszczenie z taką stolarką będzie prezentować się absolutnie nietuzinkowo.

Izolacyjność termiczna

Wybór profili okiennych to dodatkowo kwestia tego, jak zaizolowane od dźwięków będzie pomieszczenie. Będzie miało to istotne znaczenie zwłaszcza w przypadku budynków ulokowanych w pobliżu ruchliwych tras, głównie domów i pomieszczeń biurowych.

Wybór profili okiennych to decyzja na lata. Jeśli chcesz wybrać rozwiązanie nietuzinkowe pod względem estetycznym, to koniecznie sprawdź, co możemy zagwarantować Ci w tym zakresie oraz jakie okna dostarczyć. Serdecznie zachęcamy do bezpośredniego kontaktu.