Weiss Architecture Studio

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae lorem.

Czym charakteryzują się okna stalowe?

Okna stalowe to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących nietypowe elementy wykończeniowe. Czym dokładnie wyróżnia się taka stolarka oraz kiedy się na nią zdecydować? Dowiedz się tego z nami już teraz.

Duża sztywność konstrukcji

Pod względem budowy ten typ stolarki okiennej wyróżnia się przede wszystkim wysoką sztywnością. Jest ona niezbędna zwłaszcza w przypadku dużych przeszkleń, które często stosowane są w nowoczesnych domach. Okna stalowe świetnie sprawdzają się do tego celu, gdyż dzięki temu parametrowi gwarantują solidność konstrukcji i to na lata.

Cienkie, estetyczne profile

Kolejną cechą, która wyróżnia ten typ stolarki okiennej są cienkie i przez to naprawdę doskonale prezentujące się profile. Wcale nie oznacza to, że izolacyjność takich okien jest gorsza. W przypadku wyboru tzw. ciepłych profili mają one oczywiście wkładkę izolującą termicznie, dzięki czemu charakteryzują się przenikalnością cieplną na poziomie około 1,2 W/mk2.

Wiele różnych zastosowań

Charakterystyczną cechą jeśli chodzi o stolarkę wykonaną ze stali jest też to, że ma ona naprawdę wiele zastosowań. Doskonale sprawdzi się więc zarówno w przypadku montażu w domach jednorodzinnych i biurowcach, ale także w budynkach zabytkowych oraz magazynach i fabrykach. Jest więc bardzo uniwersalna, co także przemawia za jej wyborem.

Ponadczasowe piękno

Nie ulega wątpliwości, że okna powinny być nie tylko praktyczne i oszczędne, ale również piękne, stanowić element dekoracyjny. Stal świetnie się w tej sytuacji sprawdza, gdyż jest materiałem o ponadczasowym i wyjątkowym wyglądzie. Stolarka z tego tworzywa dostępna jest dodatkowo w różnych wariantach materiałowych oraz kolorystycznych. W naszym przypadku jest dostępna w tak nietypowych materiałach jak stal nierdzewna, corten czy mosiądz. Dodatkowo wykończenie wedle uznania do wyboru: malowanie proszkowe w każdym kolorze z palety RAL, malowanie na mokro, patynowanie stali nierdzewnej oraz mosiądzu. Dzięki temu takie okna będą świetnym wyborem zwłaszcza do wykończenia nowoczesnych oraz stylowych inwestycji.

Jak widać okna stalowe mają kilka bardzo charakterystycznych cech, dzięki którym warto zdecydować się na ich montaż. Jeśli chcesz dowiedzieć się o nich więcej, to koniecznie się z nami skontaktuj, a chętnie omówimy szczegóły naszych produktów.