Weiss Architecture Studio

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae lorem.

Czym charakteryzują się drzwi i okna w stylu loft?

Tak charakterystyczne wnętrze, jak te loftowe wymaga specjalnie dobranych okien i drzwi, ponieważ nie każdy rodzaj tych elementów będzie dobrze w nim wyglądać. Przedstawiamy, czym charakteryzują się drzwi i okna w stylu loftowym.

Okna w stylu loft

Wnętrza loftowe nawiązują do fabryk, więc okna w nich powinny być duże z dwóch powodów: ponieważ dawne obiekty industrialne posiadały takie właśnie okna oraz dlatego, że duże wnętrze wymaga dostarczenia odpowiedniej ilości światła słonecznego. W przypadku małych lub standardowych okien wnętrze przypominało piwnicę. Optymalne są okna zajmujące co najmniej połowę ściany, a najlepsze byłyby niemal do sufitu. Z wszechobecną w lofcie cegłą komponują się stalowe okna, ponieważ nawiązują surowcem do klimatu wnętrza. Ich kolor powinien współgrać z pozostałymi metalowymi i stalowymi elementami. Może on być czarny lub antracytowy, imitujący miedz lub mosiądz. Najlepsza będzie wąska rama. Industrialnego charakteru nadadzą oknom szczebliny, również wąskie i w kolorze ramy. Uwagi wymagają także parapety i klamki. Parapet powinien kolorem i materiałem pasować do ramy okiennej. Klamki z kolei najlepiej sprawdza się czarne i matowe. Jako ochronę przed słońcem i zapewnienie prywatności warto zainstalować aluminiowe lub drewniane żaluzje.

Drzwi w stylu loft

Drzwi loftowe powinny współgrać z oknami, wręcz wyglądać niemal tak samo, jak one: z wąskimi ramami i dużymi, ewentualnie nieprzezroczystymi przeszkleniami. Przede wszystkim powinny być proste i niemal surowe w formie. Do industrialnych wnętrz pasują co prawda drzwi z surowego drewna, jednak lepszą opcją będzie stal ze względu na niewymagającą pielęgnację. W loftowych wnętrzach z reguły nie ma wielu drzwi, więc te, które muszą zostać, jak łazienkowe, warto dopasować pod każdym względem.